Transport lotniczy USA

W każde miejsce na świecie - szybko, profesjonalnie i bezpiecznie.

CZAS

Transport lotniczy będzie znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy przede wszystkim na czasie. 

BEZPIECZEŃSTWO

Transport lotniczy to rozwiązanie znacznie mniej awaryjne niż w przypadku tradycyjnego transportu samochodowego.

OBSŁUGA CELNA

Dbamy nie tylko o sam proces transportu, ale również o dopełnienie formalności związanych z ocleniem produktów bądź odprawą na lotnisku.

NASZA OFERTA

Transport lotniczy

SZYBKA REALIZACJA

Dynamiczny rozwój transportu lotniczego pozwala na stosowanie coraz nowocześniejszych rozwiązań, co wpływa znacząco na zmniejszenie czasu oczekiwania na doręczenie przesyłki.

NADZÓR ŁADUNKU

Zajmiemy się Twoim ładunkiem od A do Z - nadzorujemy przebieg transportu od początku do końca.

DOŚWIADCZENIE

Nasze doświadczenie z zakresu spedycji sprawia, że organizujemy przewóz towarów na najwyższym poziomie.

Transport lotniczy

Transport lotniczy to popularny sposób przewozu towarów na duże odległości. Największą zaletą transportu lotniczego jest jego szybkość i wygoda. Oczywiście to nie jedyne korzyści, jakie niesie ze sobą ta usługa. Transport towarów drogą powietrzną zapewnia szybki sposób dostarczania towarów na dużą odległość, w możliwie najkrótszym czasie. Usługa ta jest idealnym rozwiązaniem, kiedy istnieje konieczność przetransportowania ciężkich, cennych towarów, produktów łatwo psujących się i towarów delikatnych.

Transport lotniczy towarów

Zaletą usługi frachtu lotniczego jest nieograniczony zasięg, gwarancja bezpiecznego przewozu jak również szybki czas tranzytu towarów. Airrailcargo jako nowoczesny operator logistyczny zapewnia swoim klientom pełną obsługę ładunków przewożonych drogą powietrzną. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie frachtu lotniczego w zakresie efektywnej realizacji przewozów towarów różnego gabarytu. Wieloletnie doświadczenie i współpraca z renomowanymi liniami lotniczymi pozwala nam zachować terminowość wysyłek. Naszym klientom możemy zapewnić konkurencyjne stawki i bogatą ofertę połączeń na całym świecie. Gwarantujemy wysoką jakość usług w atrakcyjnych cenach frachtu. Realizacja zamówienia usługi transportu lotniczego towarów jest nadzorowana przez specjalnie wyznaczonego pracownika naszej firmy, który może na każdym etapie transportu wskazać Klientowi informacje o przewożonym ładunku.

Kiedy transport lotniczy towarów się opłaca?

Transport lotniczy towarów najlepiej sprawdza się, gdy mamy do przewiezienia produkty drobnicowe, kruche, o wysokiej wartości. Najczęściej transportowane są również różnego rodzaju produkty, które mają krótki termin przydatności np. produkty spożywcze, egzotyczne owoce. Możliwy jest także transport lotniczy towarów niebezpiecznych DGR, czyli takich które są poddane restrykcyjnym wymaganiom. Decydując się na ten rodzaj transportu, musimy pamiętać, że na cenę tej usługi wpływa: rodzaj i wymiary ładunku, czas realizacji, pomoc prawna, a także ubezpieczenie.

Transport lotniczy na paletach

W ramach naszych usług oferujemy klientom szeroką gamę rozwiązań transportowych, jedną z nich jest transport lotniczy palet. Transport lotniczy dla ciężkich i wielkogabarytowych przesyłek organizowany jest między innymi przy użyciu palet. To wygodne i jedno z bardziej funkcjonalnych rozwiązań w transporcie szczególnie dużych ładunków. Do przewozu przesyłek używamy palet o dużej wytrzymałości i takich, które są dopasowane do gabarytu konkretnego ładunku. Dzięki czemu transport lotniczy palet jesteśmy w stanie wykonać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i bez ryzyka uszkodzenia transportowanej paczki. Transport lotniczy na paletach to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej klientów zwłaszcza tych, którym zależy na przewozie większej ilości drobnych towarów lub też załadunków o dużych gabarytach.

Transport lotniczy jest najlepszym sposobem na przewóz różnego rodzaju towarów. Można dzięki niemu przewieźć ładunki małego i dużego gabarytu. Duże paczki wymagają lepszego zabezpieczenia podczas transportu, stąd też jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest transport lotniczy na paletach. Wykorzystane do przewozu palety muszą mieć odpowiednie wymiary i co ważne powinny być dodatkowo zabezpieczone. Po to, aby przewożone towary dotarły na miejsce w pełni bezpiecznie, w nieuszkodzonej formie.

Airrailcargo specjalizuje się w przyspieszonych usługach lotniczych, w ramach których obsługujemy Twoją przesyłkę przez cały łańcuch logistyczny – od odbioru towaru od klienta po dostawę towarów do odbiorcy końcowego. Transport lotniczy towarów organizowany jest z uwzględnieniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Bez względu na to jaki gabaryt przesyłki chcesz przetransportować, czy chcesz, by był to tranzyt dużych paczek wymagający zastosowania palet czy jedynie transport niewielkich towarów z miejsca do miejsca. Dobieramy najlepsze z możliwych rozwiązania transportu dla Ciebie.

Transport lotniczy – waga

W przypadku transportu lotniczego warto zwrócić uwagę, że jego cena ustalana jest na podstawie wielu zmiennych parametrów tj. miejsce dostarczenia, masa czy wymiary. Każde z tych czynników ma wpływ na finalny koszt. W przypadku wagi, jej obliczenie nie jest wcale takie oczywiste. Podstawową jednostką w transporcie lotniczym cargo są oczywiście kilogramy. Natomiast wagę dzieli się na masę brutto towarów oraz wagę płatną, która zostaje wyliczona na bazie objętości. Wagę objętościową porównuje się z wagą rzeczywistą, przyjmując do ostatecznego rozliczenia wagę wyższą.

Transport lotniczy – zalety palet

Transport przy użyciu palet lotniczych jest bardziej korzystny cenowo niż przewóz kontenerami. Za ich pomocą możemy dostarczyć przesyłki gabarytowe, które trudno byłoby umieścić w kontenerach. Zaletą palet jest to, że po rozładunku można je układać w stosy, więc są łatwe do przechowywania. Wykorzystanie palet lotniczych pozwala również na optymalizację przestrzeni w samolocie. Dzięki nim możemy wykorzystać powierzchnię ładunkową w 100%. Palety lotnicze są lekkie, dzięki czemu nie stanowią dodatkowego obciążenia podczas transportu.

Transport lotniczy palet – wymiary przesyłek

Palety lotnicze są transportowane pomiędzy różnymi przewoźnikami i lotniskami. Aby uniknąć ręcznego ładowania i rozładowywania palet, stworzony został uniwersalny sposób ładunkowy do oznaczania i łączenia palet i kontenerów. Uniwersalny, globalny system został oparty o kod ULD – Unit Load Device, zawierający od 9 do 11 znaków. Oprócz usprawnienia ładunku i rozładunku, kod ULD zawiera informacje na temat wagi oraz wymiarów przesyłki. Pierwsze trzy cyfry kodu określają typ ładunku, kolejne cztery lub pięć to numer seryjny, a ostatnie dwie lub trzy to oznaczenia właściciela. Drugi znak kodu ULD prefiksu oznacza wymiary bazowe przesyłki. Kod ULD to cenna wskazówka dla każdego przewoźnika, niezależnie od linii lotniczych. Kontenery i palety w transporcie lotniczym – podstawowe wymiary:
Prefiks ULDWymiary
A2235 x 3175 mm
B2235 x 2743 mm
G2438 x 6058 mm
K1534 x 1562 mm
L1534 x 3175 mm
M2438 x 3175 mm
N1562 x 2438 mm
P1198 x 1534 mm
Q1534 x 2438 mm
R2438 x 4978 mm
S1562 x 2235 mm
Poza kodem ULD, na paletach lotniczych umieszcza się informację na temat jej wagi brutto. W przypadku transportu lotniczego palet i przesyłek, ważna jest również wysokość ładunków. W zależności od rodzaju trasy i przewoźnika, taki transport może zostać ograniczony. Na trasach europejskich wysokość maksymalna palety to 75cm, trasy transatlantyckie max. 160 cm, natomiast samoloty cargo – 220 cm.

Skontaktuj się z nami

Z chęcią wycenimy Twoją przesyłkę.